www.PRAMENY.net občerstvení pro duši

Hry - kategorie

Zdravím z nových Pramenů, na stránkách ještě pracujeme takže vše ještě není úplně dokončené. Bohužel nebylo možné přenést hodnocení a komentáře ze staré verze, začínáme tedy nanovo.

Právě přítomno: 59 hostů a žádný člen

Chodící kázání

: ***** (0, 0 Votes)

Jednoho odpoledne roku 1953 se reportéři a představitelé města shromáždili na vlakovém nádraží v Chicagu. Člověk, na kterého čekali, byl vítězem Nobelovy ceny za rok 1952. O pár minut později vlak přijel do stanice a z vlaku vystoupil vysoký muž s hustými vlasy a širokým knírkem. Fotoaparáty blýskaly. Představitelé města se k němu hrnuli s otevřenou náručí. Různí lidé mu začali říkat, jaká je to pro ně čest, že se s ním mohou setkat.

Muž jim slušně poděkoval, zadíval se jim přes hlavu a zeptal se, jestli ho můžou na chvilku omluvit. Rychle prošel davem až ke staré černošce, která se potýkala se dvěma velikými zavazadly. S úsměvem tašky zvedl a doprovodil ji až k autobusu. Pomohl jí nastoupit a popřál jí příjemnou cestu. Když se vracel k vítajícímu davu, omluvil se: “Je mi líto, že jsem vás nechal čekat.”

Ten muž byl Dr. Albert Schweitzer, slavný lékař misionář, který celý život strávil pomáháním chudým v Africe. Jako odezvu na Schweitzerův čin řekl jeden člen uvítacího výboru s velkým obdivem vedle stojícímu reportérovi: “To je poprvé, co jsem viděl kázání chodit.”