www.PRAMENY.net občerstvení pro duši

Hry - kategorie

Zdravím z nových Pramenů, na stránkách ještě pracujeme takže vše ještě není úplně dokončené. Bohužel nebylo možné přenést hodnocení a komentáře ze staré verze, začínáme tedy nanovo.

Právě přítomno: 46 hostů a žádný člen

Borovice ví

: ***** (5, 1 Vote)

Poslední týden v dubnu jsme jeli na výlet - prostě jen tak do neznáma, kam nás cesta zavede. S manželem jsme mlčky projížděli polní cestou. Seděla jsem na předním sedadle a vychutnávala si scenérii krajiny.

Koutkem oka jsem zahlédla, že se manžel snaží dívat ven oknem na mé straně. To mě trochu zarazilo, má se přece dívat na cestu před sebou. Zeptala jsem se ho, na co se dívá a on tiše odpověděl "Na nic". Jeho oči se upřely zpátky na cestu před ním.

Po chvíli jsem se na manžela podívala a všimla si, že má v očích slzy. Zeptala jsem se, co se děje." Jenom jsem si vzpoměl na tátu a na příběh, který mi jednou vyprávěl." To mě samozřejmě zaujalo a tak jsem ho poprosila, aby mi o tom vyprávěl.

"Když mi bylo asi 8 let, byli jsme s tátou na rybách a tehdy mi řekl, že borovice poznají, kdy jsou Velikonoce."

Vůbec jsem netušila, o čem mluví.

Borovice
"Borovice začínají znovu růst několik týdnů před Velikonocemi - když se podíváš na borovici dva týdny před tím, uvidíš žluté výhonky. Když se blíží Velikonoční neděle, nejdelší výhonek vyžene postranní větvičky a vytvoří tak kříž. A když se o velikonoční neděli rozhlédneš, uvidíš, že většina borovic má na svých nejdelších výhoncích malé žluté křížky."

Otočila jsem se, abych se podívala z okna a nemohla jsem věřit svým očím. Byl týden před velikonocemi a všechny stromy měly na koncích větví malé žluté výhonky, natahující se k nebi.

A ty nejdelší zářily ve slunečním světle jako řady malých žlutých křížků.