www.PRAMENY.net občerstvení pro duši

Hry - kategorie

Zdravím z nových Pramenů, na stránkách ještě pracujeme takže vše ještě není úplně dokončené. Bohužel nebylo možné přenést hodnocení a komentáře ze staré verze, začínáme tedy nanovo.

We have 108 guests and no members online

Wednesday, 13 June 2007 14:35

Tisíc korun Featured

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Jeden velmi dobře známý řečník zahájil svou přednášku tím, že do vzduchu zvedl 1000 korunovou bankovku. V místnosti, kde bylo 200 lidí se zeptal: “Kdo by chtěl tuto 1000 korunovou bankovku?” Ruce se začaly zvedat.

Řekl: “Tuto bankovku dám jednomu z vás – ale nejdřív mi dovolte, abych udělal toto.” Začal bankovku mačkat. Potom se zeptal: “Kdo ji ještě pořád chce?” Ruce byly znovu ve vzduchu.

“Dobrá,” odpověděl, “a co když udělám tohle?” Hodil bankovku na zem a začal ji mačkat botou. Potom ji zvedl, pomačkanou a pošlapanou. “A teď, kdo ji pořád ještě chce?” Ruce znovu vyletěly do vzduchu.

“Moji přátelé, naučili jste se velmi cennou lekci. Bez ohledu na to, co jsem s tou bankovkou udělal, přesto ji dál chcete, protože to nezmenšilo její hodnotu. Pořád ještě má cenu 1000 korun. Mnohokrát jsme v životě hozeni na zem, pomačkaní a zadupaní do země rozhodnutími, které uděláme a okolnostmi, které nás potkají. Cítíme se, jako bychom byli bezcenní. Ale bez ohledu na to, co se stalo nebo co se stane, nikdy neztratíte svou hodnotu.

Špinaví nebo čistí, zmuchlaní nebo lehce pomačkaní, stále jste nedocenitelní pro ty, kdo vás milují. Cena našich životů má svůj původ ne v tom, co děláme nebo koho známe, ale KDO JSME. Jsi jedinečný – nikdy na to nezapomeň.”

Read 1570 times Last modified on Friday, 04 October 2013 11:41

Leave a comment

Vkládejte prosím jen smysluplné komentáře. Komentář bude zveřejněn po schválení administrátorem. Urážlivé či jinak eticky nevhodné komentáře nebudou zveřejněny.