www.PRAMENY.net občerstvení pro duši

Hry - kategorie

Zdravím z nových Pramenů, na stránkách ještě pracujeme takže vše ještě není úplně dokončené. Bohužel nebylo možné přenést hodnocení a komentáře ze staré verze, začínáme tedy nanovo.

We have 82 guests and no members online

Wednesday, 13 June 2007 14:44

Logika fóbií Featured

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Agentury přinesly zprávu o mladé ženě za volantem, která uviděla na své noze pavouka, načež děsem z malého tvorečka strhla řízení a naprala to autem do stromu. Působilo by to komicky, nebýt faktu, že její spolujezdkyně to odnesla těžkým zraněním. To komedii dodalo nádech tragična.

Jenže, já se řidičce nedivím, ani se nad ní pobaveně neusmívám. Když totiž vidím vosu nebo sršně, jsem rovněž schopen neuvěřitelných kousků. A tak je vlastně štěstí jak mé, tak i mých spolucestujících, že jsem se ještě nikdy s dotyčným hmyzem neocitl v kabině svého vozu při stokilometrové rychlosti.

Přirozeně, každému dá rozum, že i kdyby pavouk bolestivě kousal, je pořád lepší být kousnutý, než celý v sádře v nemocnici. I bodnutí sršně je odvarem z macešek proti tomu, co musí prožívat řidič vyprošťovaný z auta, které díky svému leknutí napasoval pod kamion.
Jenže, co pořídíme s logikou, když nemáme chuť nechat se přesvědčit o skutečném stavu věci.

Už moje babička totiž říkala, že když někdo nechce, je to stokrát horší než když nemůže.

Read 1722 times Last modified on Saturday, 15 June 2013 21:43

Leave a comment

Vkládejte prosím jen smysluplné komentáře. Komentář bude zveřejněn po schválení administrátorem. Urážlivé či jinak eticky nevhodné komentáře nebudou zveřejněny.