www.PRAMENY.net občerstvení pro duši

Hry - kategorie

Zdravím z nových Pramenů, na stránkách ještě pracujeme takže vše ještě není úplně dokončené. Bohužel nebylo možné přenést hodnocení a komentáře ze staré verze, začínáme tedy nanovo.

We have 75 guests and no members online

Wednesday, 13 June 2007 14:46

Zastavení cihlou

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Asi před deseti lety projížděl mladý a velice úspěšný ředitel jménem Josh ulicí v Chicagu. Jel poněkud rychle ve svém elegantním, černém Jaguáru XKE, který byl jen dva měsíce starý. Dával pozor na děti, které občas vyběhnou mezi zaparkovanými auty a zpomalil, když si myslel, že něco vidí. Když jeho auto projíždělo, žádné dítě nevyběhlo. Místo toho přiletěla cihla a narazila do boku jeho černého nablýskaného jaguára. Brzdy ZASKŘÍPALY…!!!

Zařadil zpátečku a pneumatiky zběsile vystřelily Jaguára zpět na místo, odkud přiletěla cihla. Josh vyskočil z auta, chytnul chlapce a přitlačil ho na zaparkované auto. Křičel na dítě: “Co to mělo znamenat a kdo jsi? Co to tady vyvádíš?” A plnou parou pokračoval: “To je můj novej Jaguár, ta cihla, cos hodil, tě bude stát majlant. Proč jsi ji hodil?”

“Pane, prosím vás…. je mi to líto! Už jsem nevěděl, co mám dělat!” Prosil chlapec. “Hodil jsem tu cihlu protože nikdo nechtěl zastavit!” Slzy mu tekly po tvářích, když prstem ukázal za zaparkované auto. “Můj bratr, pane, sjel z obrubníku a vypadl z kolečkového křesla a já ho nedokážu zvednout. Pomohl byste mi ho prosím vás, zvednou spátky do křesla? Je zraněný a je pro mně moc těžký.”

Pohnut a beze slov se mladý ředitel zoufale snažil spolknout rychle rostoucí knedlík v krku. S námahou zvedl mladého muže zpátky do křesla, vzal svůj kapesník a otřel mu rány a škrábance a zkontroloval, jestli všechno bude v pořádku. Potom se díval, jak ho chlapec tlačí v kolečkovém křesle po chodníku směrem domů.

Byla to dlouhá cesta zpět k elegantnímu, černému, nablýskanému Jaguáru – dlouhá a pomalá cesta. Josh nikdy nespravil promáčklinu na dveřích svého Jaguára. Nechal ji tam, aby mu připomínala, že nechce jet životem tak rychle, aby na něj někdo musel hodit cihlu, aby si ho všimnul…... některé cihly jsou měkčí než jiné. Mějte cit pro cihly života, které se na vás/k vám řítí.

Read 1680 times Last modified on Friday, 04 October 2013 13:49

Leave a comment

Vkládejte prosím jen smysluplné komentáře. Komentář bude zveřejněn po schválení administrátorem. Urážlivé či jinak eticky nevhodné komentáře nebudou zveřejněny.