www.PRAMENY.net občerstvení pro duši

Hry - kategorie

Zdravím z nových Pramenů, na stránkách ještě pracujeme takže vše ještě není úplně dokončené. Bohužel nebylo možné přenést hodnocení a komentáře ze staré verze, začínáme tedy nanovo.

We have 72 guests and no members online

Wednesday, 13 June 2007 14:54

Trosečník

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Jediný muž, který přežil ztroskotání, byl vlnami zanesen na malý, neobydlený ostrov. Horečnatě prosil Boha, aby ho zachránil a každý den sledoval moře, ale zdálo se, že žádná pomoc nepřichází.

Vyčerpaný si nakonec postavil malou chatrč z naplaveného dřeva, aby ho chránila před přírodními živly a aby si tam uložil pár věcí, které měl.

Ale jednoho dne, Když se vracel z výpravy za jídlem, našel svou chatrč v plamenech, kouř stoupal k nebi. Stalo se to nejhorší. Všechno bylo ztraceno. Byl pohlcen zármutkem a zlostí. “Bože, jak jsi mi tohle mohl udělat?”

Druhého dne brzy ráno ho probudil zvuk lodi, která se blížila k ostrovu. Přijela ho zachránit. “Jak jste poznali, že tu jsem?” ptal se unavený muž svých zachránců. “Viděli jsme vaše kouřové signály.” odpověděli.

Je snadné ztratit odvahu, když se věci nedaří. Ale neměli bychom ztrácet naději, protože v našich životech působí Bůh, i uprostřed bolesti a utrpení. Vzpomeň si, až příště tvá chatrč do základů shoří – možná to jsou kouřové signály, které předcházejí Boží milost.

Read 1903 times Last modified on Friday, 04 October 2013 11:51

Leave a comment

Vkládejte prosím jen smysluplné komentáře. Komentář bude zveřejněn po schválení administrátorem. Urážlivé či jinak eticky nevhodné komentáře nebudou zveřejněny.