www.PRAMENY.net občerstvení pro duši

Hry - kategorie

Zdravím z nových Pramenů, na stránkách ještě pracujeme takže vše ještě není úplně dokončené. Bohužel nebylo možné přenést hodnocení a komentáře ze staré verze, začínáme tedy nanovo.

We have 89 guests and no members online

Wednesday, 13 June 2007 15:02

Mula

Written by 
Rate this item
(0 votes)

Jeden farmář měl starou mulu. Jednoho dne mu mula spadla do staré studny a farmář slyšel, jak se mula modlí, nebo co to muly dělají, když spadnou do studny. Poté, co zvážil celou situaci, farmářovi bylo muly líto, ale rozhodl se, že ani mula ani studna nestojí za nesnáze, spojené se zachraňováním.

Svolal tedy své sousedy, řekl jim, co se stalo a požádal je, aby mu pomohli navézt do studny hlínu, pohřbili tak starou mulu a zkrátili jí trápení.

Zpočátku byla mula nepříčetná, ale jak farmář a jeho sousedé dál přihazovali hlínu, která jí padala na hřbet, něco jí napadlo. Došlo jí, že že pokaždé, když jí na zádech přistane náklad hlíny, může jí setřást a stoupnout si na ní. A tak to udělala, lopatu za lopatou. “Setřást a popostoupit ….. setřást a popostoupit ….. setřást a popostoupit!”

Opakovala si to, aby se povzbudila. Bez ohledu na to, jak bolestivé spršky hlíny byly, nebo jak tísnivá se situace zdála, stará mula bojovala s panikou a dál setřásala hlínu a vystupovala nahoru!

Netrvalo dlouho a stará mula, zbitá a vyčerpaná, konečně vítězoslavně překročila okraj studny! Co se zdálo, že ji zabije, jí vlastně pomohlo …. a to všechno díky tomu, jak se postavila k neštěstí.

Read 2257 times Last modified on Saturday, 15 June 2013 22:27

Leave a comment

Vkládejte prosím jen smysluplné komentáře. Komentář bude zveřejněn po schválení administrátorem. Urážlivé či jinak eticky nevhodné komentáře nebudou zveřejněny.