www.PRAMENY.net občerstvení pro duši

Hry - kategorie

Zdravím z nových Pramenů, na stránkách ještě pracujeme takže vše ještě není úplně dokončené. Bohužel nebylo možné přenést hodnocení a komentáře ze staré verze, začínáme tedy nanovo.

Právě přítomno: 25 hostů a žádný člen

pondělí, 25 červen 2007 13:31

Evangelista Doporučený

Napsal(a) 
Hodnotit
(0 hlasů)

Když D.L.Moody vedl evangelizační shromáždění, často čelil provokatérům, kteří s ním ostře nesouhlasili. Když kazatel vcházel na pódiu při závěrečném shromáždění jedné kampaně, podal mu uvaděč lístek. Byl od ateisty, který působil panu Moodymu dost velké potíže. Evangelista měl za to, že to je oznámení, takže ztišil velký dav posluchačů a chystal se lístek přečíst.

Otevřel složený útržek papíru a nalezl jediné slovo, napsané velkými písmeny: “Blázen!” Barevný kazatel nezaváhal. “Právě mi předali krátké sdělení, které se skládá z jediného slova: “Blázen!” To je velice neobvyklé. Často slýchávám o lidech, kteří píšou dpisy a zapomenou se podepsat, ale tohle je poprvé, kdy slyším o někom, kdo se podepsal a zapomněl napsat dopis!” A využil unikátní situace k tomu, aby změnil text svého kázání na Žalm 14:1 “Blázen si v srdci říká: “Bůh tu není!”

Shlédnuto 4674 krát Naposledy změněno sobota, 06 duben 2013 22:37

Zanechat komentář

Vkládejte prosím jen smysluplné komentáře. Komentář bude zveřejněn po schválení administrátorem. Urážlivé či jinak eticky nevhodné komentáře nebudou zveřejněny.