www.PRAMENY.net občerstvení pro duši

Hry - kategorie

Zdravím z nových Pramenů, na stránkách ještě pracujeme takže vše ještě není úplně dokončené. Bohužel nebylo možné přenést hodnocení a komentáře ze staré verze, začínáme tedy nanovo.

Právě přítomno: 46 hostů a žádný člen

pondělí, 25 červen 2007 14:23

Mniši Doporučený

Napsal(a) 
Hodnotit
(0 hlasů)

Muž jede po silnici a poblíž jednoho kláštera se mu auto porouchá. Jde do kláštera, zaklepe na dveře a říká: “Rozbilo se mi auto. Myslíte, že bych tu mohl přespat?” Mniši ho vlídně přijmou, dají mu večeři, dokonce mu spraví auto. Ve chvíli, když se muž snaží usnout, zaslechne podivné zvuky. Druhý den ráno se ptá mnichů, co to bylo za zvuk, ale oni řeknou: “Nemůžeme ti to říct, nejsi mnich.” Muž je zklamaný, ale přesto jim poděkuje a jede dál svou cestou.
O několi let později stejnému muži auto vypoví službu poblíž stejného kláštera. Mniši ho přijmou, dají mu večeři, dokonce mu spraví i auto. V noci slyší stejné podivné zvuky, které slyšel před lety. Druhý den ráno se ptá co to bylo, ale mniši odpoví “nemůžeme ti to říct, nejsi mnich.”

Muž řekne “Dobře, dobře. Umírám zvědavostí. Jestli jediný způsob, jak zjistit co to bylo za zvuk, je stát se mnichem, jak se jím můžu stát?”

Mniši odpoví: “Musíš projet celý svět a říct nám, kolik je stébel trávy a přesný počet zrnek písku. Až to zjistíš, staneš se mnichem.”

Muž si usmyslí, že to udělá. O čtyřicetpět let později se vrací a klepe na dveře kláštera: “Projel jsem celý svět a zjistil jsem co jste chtěli. Na světě je 145 236 284 232 stébel trávy a 231 286 267 999 139 382 zrnek písku.”

“Blahopřejeme” odpoví mniši. “Teď jsi mnich. Nyní ti ukážeme cestu k tomu zvuku.” Mniši vedou muže k dřevěným dveřím. “Ten zvuk je za těmito dveřmi.” řekne hlavní kněz

Muž se natáhne po klice, ale dveře jsou zamčené. “Fakt legrační. Dal byste mi klíč?”

Mniši mu dají klíč a on otevře dveře. Za dřevěnými dveřmi jsou další dveře, vyrobené z kamene. Muž požádá o klíč ke kamenným dveřím. Mniši mu dají klíč, otevře je a objeví rubínové dveře. Požádá mnichy o další klíč. Za těmi dveřmi jsou další dveře, tentokrát jsou vyrobeny ze safíru. Tak to jde dál a dál, dokud muž neprojde dveřmi ze smaragdu, stříbra, topazu, ametystu …..konečně mniši řeknou: “toto jsou poslední dveře.” Muž odemkne dveře, vezme za kliku a za dveřmi v ůžasu nachází zdroj toho podivného zvuku…..

Ale nesmím ti říct, co to bylo, protože NEJSI mnich.

Shlédnuto 6165 krát Naposledy změněno sobota, 15 červen 2013 22:08

Zanechat komentář

Vkládejte prosím jen smysluplné komentáře. Komentář bude zveřejněn po schválení administrátorem. Urážlivé či jinak eticky nevhodné komentáře nebudou zveřejněny.