www.PRAMENY.net občerstvení pro duši

Hry - kategorie

Zdravím z nových Pramenů, na stránkách ještě pracujeme takže vše ještě není úplně dokončené. Bohužel nebylo možné přenést hodnocení a komentáře ze staré verze, začínáme tedy nanovo.

Právě přítomno: 43 hostů a žádný člen

pondělí, 25 červen 2007 16:22

Nový prvek Doporučený

Napsal(a) 
Hodnotit
(0 hlasů)

Výzkumný tým ve Spojených státech nedávno objevil nejtěžší známý prvek. Prvek, pracovně nazvaný Byrokratium, nemá žádné protony ani elektrony a má tedy atomové číslo 0. Má ale jeden neutron, 125 pomocných neutronů, 75 viceneutronů a 111 pomocných viceneutronů. To nám dává číslo 312. Těchto 312 částic drží pohromadě síla, která je tvořena neustálou výměnou mezonů, zvaných hňupové.

Jelikož Byrokratium nemá žádné elektrony, je zcela nehybné. Jeho přítomnost se dá však zjistit chemicky, neboť zdržuje jakoukoliv reakci, se kterou přijde do styku. Podle badatelů způsobí minutové množství Byrokratia to, že reakce, která by za normálních okolností trvala méně než jednu vteřinu, bude nyní trvat více jak čtyři dny. Poločas rozpadu Byrokratia je přibližně tři roky, kdy se ovšem zcela nerozpadne, ale projde jakousi reorganizací, ve které si pomocné neutrony, vice neutrony a pomocné vice neutrony vymění místa. Některé výzkumy ukazují, že množství atomové hmoty se vlastně po každé reorganizaci ještě zvětší.

Výzkumy prokázaly, že se Byrokratium nachází volně v atmosféře. Má tendenci se shlukovat na místech, jako jsou vládní organizace, větší společnosti, podniky a university.

Vědci poukazují na to, že Byrokratium je známé svými toxickými účinky v jakékoli koncentraci a může snadno zničit jakoukoli produktivní reakci kdekoli, kde se nahromadí. V současné době probíhají pokusy zjistit, jak by se dalo zabránit tomu, aby Byrokratium nezpůsobovalo nevratné škody, ale až do dnešního dne nejsou výsledky příliš slibné.

Shlédnuto 6131 krát Naposledy změněno sobota, 15 červen 2013 23:14
Dále v této kategorii: « V baru Barevný »

Zanechat komentář

Vkládejte prosím jen smysluplné komentáře. Komentář bude zveřejněn po schválení administrátorem. Urážlivé či jinak eticky nevhodné komentáře nebudou zveřejněny.