www.PRAMENY.net občerstvení pro duši

Hry - kategorie

Zdravím z nových Pramenů, na stránkách ještě pracujeme takže vše ještě není úplně dokončené. Bohužel nebylo možné přenést hodnocení a komentáře ze staré verze, začínáme tedy nanovo.

Právě přítomno: 39 hostů a žádný člen

neděle, 18 květen 2008 04:45

Poučit se ze svých chyb Doporučený

Napsal(a) 
Hodnotit
(0 hlasů)

blossom Jedné noci jsem se vracel autem domů. Bylo pozdě a já byl opravdu unavený. Zkoušel jsem všechno co obvykle zabere. Pustil jsem nahlas rádio. Otevřel jsem okno. Začal jsem zpívat. Pak jsem zkusil poslední trik - plesknout se do tváří. Nic nezabíralo.

Zabočil jsem k benzínce u dálnice. Šel jsem na toaletu. Omyl jsem si tvář namočeným ubrouskem a jeden si vzal s sebou. Říkal jsem si, že by mi to mohlo pomoci zůstat vzhůru. Až ve chvíli, kdy jsem vycházel ven a podíval se na dveře, jsem si všiml, že jsem byl celou dobu na dámské toaletě. To mohlo být hodně nepříjemné.

blossomJedné noci jsem se vracel autem domů. Bylo pozdě a já byl opravdu unavený. Zkoušel jsem všechno co obvykle zabere. Pustil jsem nahlas rádio. Otevřel jsem okno. Začal jsem zpívat. Pak jsem zkusil poslední trik - plesknout se do tváří. Nic nezabíralo.

Zabočil jsem k benzínce u dálnice. Šel jsem na toaletu. Omyl jsem si tvář namočeným ubrouskem a jeden si vzal s sebou. Říkal jsem si, že by mi to mohlo pomoci zůstat vzhůru. Až ve chvíli, kdy jsem vycházel ven a podíval se na dveře, jsem si všiml, že jsem byl celou dobu na dámské toaletě. To mohlo být hodně nepříjemné.

Teď, když jsem vám o tom pověděl asi chápete, proč od té doby na veřejných záchodcích raději kontroluji dveře několikrát, než tam vkročím.

Můžeme se poučit ze svých chyb. Občas existuje jen tenká hranice mezi usvědčením a odsouzením. Když uděláme chybu, cítíme se hrozně. Dobrá zpráva je, že  nás Bůh i tak stále miluje. Chce, abychom se poučili ze svých chyb, ne abychom se jen cítili zle.

Některé z nejcennějších životních lekcí jsem se naučil právě tímto způsobem. V té chvíli je to bolestivé, ale zanechá to na nás otisk, na který nezapomeneme.

Bůh chce, abychom se poučili z chyb!

Snažím se teď zastavit se a pozdravit i když spěchám. Proč? Jednou jsem šel do nemocnice navštívit jednoho člověka. Spadl se střechy. V rychlosti jsem v čekárně prošel kolem manželského páru z naší církve. Proklouzl jsem kolem nich jen s krátkým "ahoj". Když jsem odcházel, znovu jsem kolem nich jen rychle prošel a ve dveřích jen zavolal - "uvidíme se!"

Později mi volala žena z onoho manželského páru, zranilo ji, že jsem nezpomalil ani natolik, abych zjistil, že její manžel měl podezření na infarkt. Cítil jsem se hrozně. Ačkoli jsem měl špatný pocit ještě několik dní, bolest té chvíle jsem nezapomněl, a pomáhá mi zpomalit natolik, abych si udělal čas na rozhovor nebo návštěvu i když spěchám.

Chyby jsou bolestivé, ale je útěchou vědět, že Bůh nás neodsuzuje a chce, abychom se ze svých chyb poučili.

Nyní však není žádného odsouzení pro ty, kteří jsou v Kristu Ježíši.
Víme, že všechno napomáhá k dobrému těm, kdo milují Boha, kdo jsou povoláni podle jeho rozhodnutí.
 (Bible - Římanům 21:1, 28:8)

Ale - musíme být ochotní se z nich poučit!

 

© Mike Barres
Použito s laskavým svolením autora a heartlight.org
Původní článek v angličtině
Překlad: Jana Forsythová
Shlédnuto 20981 krát Naposledy změněno neděle, 02 červen 2013 22:07
Dále v této kategorii: Čerstvé odpuštění »

Zanechat komentář

Vkládejte prosím jen smysluplné komentáře. Komentář bude zveřejněn po schválení administrátorem. Urážlivé či jinak eticky nevhodné komentáře nebudou zveřejněny.