www.PRAMENY.net občerstvení pro duši

Hry - kategorie

Zdravím z nových Pramenů, na stránkách ještě pracujeme takže vše ještě není úplně dokončené. Bohužel nebylo možné přenést hodnocení a komentáře ze staré verze, začínáme tedy nanovo.

Právě přítomno: 32 hostů a žádný člen

čtvrtek, 23 srpen 2007 12:24

Jak to dokázal?

Napsal(a) 
Hodnotit
(0 hlasů)

Jak dokázal to, co nedokázal žádný jiný člověk?

Odkud měl tu moc? 

Jak našel sílu všechno překonat, když my všichni jsme někde selhali?

Jak dokázal Ježíš odolat pokušení a nepoddat se hříchu? Jak dokázal jednat správně, mít takovou moc a nepadnout?

Genesis 4:6-7 I řekl Hospodin Kainovi: "Proč jsi tak vzplanul? A proč máš tak sinalou tvář?" Což nepřijmu i tebe, budešli konat dobro? Nebudešli konat dobro, hřích se uvelebí ve dveřích a bude po tobě dychtit; ty však máš nad ním vládnout."

Ježíš byl Bůh, který přišel v těle člověka (Jan 1:1-18). Byl pokoušen stejně, jako my, a přitom pokušení a hříchu nepodlehl (Židům 2:15)

Ale jak to dokázal? My všichni čelíme pokušení a selháváme, kde vzal Ježíš sílu nepodlehnout ... znovu a znovu a znovu?

S jakými strategiemi nebo nástroji bojoval proti taktikám toho zlého?

Po mnoho let už lidé čtou příběh o pokušení - ve čtvrté kapitole Matouše i Lukáše - a poukazují na to, že to co napomenulo, konfrontovalo a porazilo ďábla byla správná citace Písma (Bible). Znát Písmo bylo pro Ježíše rozhodující, zůstal věrný i těch nejtěžších chvílích pokušení a zkoušek. Všimněte si, že Ježíš cituje Bibli při každém pokušení, které před něj bylo postaveno. Když se podíváme pozorně na to, jak Ježíš mluví, očividně Písmo znal a používal ho když vyučoval, kázal, v životě, ve vztazích a ... pokušení.

Znát a použít Písmo ve chvílích pokušení je mocný prostředek proti hříchu a pádu. Ale určitě můžeme sáhnout ještě po jiné pomoci, než jen po dobré znalosti Bible. Když se vrátíme zpátky k příběhu o Ježíšově pokušení, myslím, že tam uvidíme alespoň jednu další věc, která byla pro Ježíše při poražení ďábla rozhodující - pro vítězstvím na tou stvůrou, která se nám všem krčí u dveří.

Víc, než znát Písmo, znal Ježíš Otce, svého Otce, který stojí za veškerým Písmem! Ježíš miloval Otce celým srdcem, duší, myslí i silou. Často mluvil o svém vztahu s Bohem jako o vztahu s Otcem. O tomto vztahu mluvil i se svými učedníky, kteří byli jeho nejbližšími následovníky.

Když Ježíš čelil pokušení, všimněte si, jak velkou roli v hrálo pouto mezi Ježíšem a Jeho Otcem v tom, že ďáblovým útokům odolal. Těsně před tímto pokušením Lukáš i Matouš zaznamenávají Ježíšům křest a to, jak Bůh říká: "Ty jsi můj milovaný Syn..." všimněte si prvních slov, kterými na Ježíše Satan útočí: "Jsi-li Boží Syn ..." Cílem toho zlého bylo jejich pouto oslabit. Ale protože Ježíšův vztah s Otcem byl velmi živý a pevný, nemusel Otcovu lásku nijak zpochybňovat.

Ježíš vstoupil do pokušení připravený. Slyšel ujíšťující slova od Otce, jejich vztah byl pro Ježíše tím nejdůležitějším, něčím, co ho stravovalo. Modlitby pak tento oheň přiživovaly. Modlitby byly také chvílí, kdy Ježíš poddával svou vůli Otci. Vzpomeňte si na Ježíšova slova, když se modlil v Getsemane, před tím, než byl ukřižován. Otče, ne má, ale Tvá vůle se staň".

Bůh chce, abyhom byli Jeho.

Hledáme něco víc, než jen náboženskou metodu, která nám pomůže zvítězit ve chvílích pokušení a zkoušek. Hledáme vztah s Bohem jako naším Otcem, a síla našeho vztahu bude naší silou - naším smyslem života, identitou, zdrojem lásky a ještě víc - budeme moci odolat tomu zlému. 

Tohle Ježíš žil. Tohle Ježíš vyučoval. Tohle Ježíš ukazoval.

Poznávej Boží vůli v Bibli, ale nikdy si nemysli, že znát Bibli samo o sobě stačí. Bůh chce, abys byl Jeho. Chce, abys poznal co to znamená, že patříš do Jeho rodiny. Hřích se nám může krčit u dveří, ale Otec ví, že nad ním můžeš zvítězit.


Get to know the will of God in Scripture, but never think that knowing
Scripture is enough. God wants you to be his. He wants you to know the
confidence of belonging in his family. Sin may be "crouching at your
door," but the Father knows you can "rule over it"!

----------------------------------------------------------------------

In the face of temptation, what does it mean to "love the Lord your God
with all of your heart, soul, and mind"?

How are you doing in your battle with temptation and sin?

What are some of your strategies to facing down the evil one and
winning the war with the sin that is "crouching at the door"?

I'd love to hear from you on my blog so others can focus on ways to win
the war in their own lives:

  http://blog.heartlight.org/phil/2007/07/crouching_lion.html

---------
  (c) 2007 Phil Ware < Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. >. All rights reserved.

RELATED LINKS:
* Tempted!
  http://www.heartlight.org/cgi-shl/todaysverse.cgi?day=19991216
* Let's Not Be Deceived!
  http://www.heartlight.org/articles/200703/20070320_notdeceived.html
* Throw Out the Gooey Stuff with Fuzz on It!
  http://www.heartlight.org/articles/200112/20011212_gooey.html
* Southern Hills Church of Christ
  http://www.southernhillschurch.org/

This article can be found on the web at:
http://www.heartlight.org/articles/200707/20070723_crouchingatdoor.html

Shlédnuto 6141 krát Naposledy změněno úterý, 02 duben 2013 22:58

Zanechat komentář

Vkládejte prosím jen smysluplné komentáře. Komentář bude zveřejněn po schválení administrátorem. Urážlivé či jinak eticky nevhodné komentáře nebudou zveřejněny.