www.PRAMENY.net občerstvení pro duši

Hry - kategorie

Zdravím z nových Pramenů, na stránkách ještě pracujeme takže vše ještě není úplně dokončené. Bohužel nebylo možné přenést hodnocení a komentáře ze staré verze, začínáme tedy nanovo.

Právě přítomno: 70 hostů a žádný člen

Posílání synů

: ***** (5, 1 Vote)

Jeden židovský otec si dělal starosti o svého syna, kterému už zbýval jen jediný rok, aby dosáhl dospělosti, ale měl vážné nedostatky ohledně židovské víry. Aby to otec napravil, poslal svého syna do Izraele, aby se tam blíže seznámil se dědictvím svých otců.
O rok později se mladík vrátil domů. “Otče, díky, že jsi mě poslal do země našich otců,” řekl syn. “Bylo to nádherné a poučné, ale musím se přiznat, že jsem v Izraeli konvertoval ke křesťanství.”

“Oj oj,” odpověděl otec, “co jsem to udělal?”

A tak podle tradice otců šel za svým nejlepším přítelem, aby u něj našel radu a útěchu.

“To je zajímavé, že jdeš zrovna za mnou,” prohlásil jeho přítel. “Také já jsem poslal svého syna do Izraele a on se mi vrátil jako křesťan.”

A tak podle tradice otců navštívili rabbiho. “To je zajímavé, že jdete zrovna za mnou,” prohlásil rabbi. “Také já jsem poslal svého syna do Izraele a on se mi vrátil jako křesťan. Co se to děje s našimi syny? Bratři, tohle musíme přednést před Hospodina,” řekl rabbi.

Padli na kolena a začali naříkat a vylévat svá srdce před Všemohoucím. Zatímco se modlili, mraky nad nimi se rozestoupily a mocný hlas řekl: “Zajímavé, že jste přišli zrovna za mnou. Také já jsem poslal svého syna do Izraele…..”